Главная » Я ищу работу » Каталог работодателей » Київський муніципальний академічний театр ляльок

Київський муніципальний академічний театр ляльок

Работа в Київський муніципальний академічний театр ляльок

Київський муніципальний академічний театр ляльок як самостійний творчий організм виник на основі філіалу Республіканського театру ляльок, що був заснований 1981 року. Причиною розширення існуючого театру ляльок стало те, що театральні стіни не вміщали усіх бажаючих подивитися вистави. Потрібно було розподілити навантаження... Втім, новоутворений філіал не став перебирати на себе старий репертуар.

Колектив під орудою Сергія Єфремова почав із прем’єр, які швидко здобули визнання. Уже 1981 року на Всесоюзному фестивалі румунської драматургії вистава „Сонячний промінь” Атанаса Попеску одержала два дипломи: нагороджено було колектив театру і заслужену артистку України Елеонору Смирнову за виконання ролі мишенятка Муфа. І, вже потім, коли театр набрав офіційного статусу, „Сонячний промінь” зігрівав глядачів: „Здається, по ледь видним тростинам актриса Е. Смирнова передає мишеняткові Муфу не тільки його зовнішню пластику, але й віддає йому своє серце”, - писав К. Мухін у газеті „Советская культура” від 1 листопада 1984 р.

1983 рік виявився етапним: окрім того, що за творчим колективом закріпилася назва Київський міський театр ляльок, санкціонована відповідними державними установами з питань культури, театр знову відзначився на фестивалях. Тепер – аж двома роботами.

На Першому Республіканському фестивалі театрів ляльок України за виставу „Казка про рибака і рибку” Олександра Пушкіна колектив театру був нагороджений дипломом 1-го ступеня. „Вистава Київського міського театру ляльок справила чудове враження тим, що актори вміють передати все за допомогою ляльки в найкращих наших традиціях з граничною психологічною переконливістю, наповнюючи нас пушкінським сміхом та пушкінською гіркотою”, - відзначала Ірина Жаровцева в журналі „Декоративное искусство” (№ 12, 1983 р.)

Того ж, 1983 року, на Всесоюзному фестивалі чехословацької драматургії вистава „Стрибаюча принцеса” Ладіслава Дворського принесла театрові цілий букет нагород. Дипломи здобули: колектив театру; режисер постановник заслужений (на той час, а нині народний) артист України Сергій Єфремов; заслужена артистка України Елеонора Смирнова; артист Шарль Фоєрберг (нині заслужений артист України). Ця вистава побудована як гра у дитячій кімнаті: за допомогою зусилля уяви і браку відповідних іграшок кішка може постати принцесою, ворон – злим чаклуном, клоун – принцом, мавпа – Бабою Ягою... Головне, що може надати всім цим умовностям істинного життя – акторський темперамент і віра у запропоновані обставини. Очевидно, у творчому дуеті Смирнова – Фоєрберг (це вистава на двох акторів, які мають перевтілюватися у багатьох персонажів) ці якості виявилися повною мірою. До речі, на Другому республіканському фестивалі театрів ляльок України, що проходив 1986 року, була показана ця ж вистава, і Елеонору Смирнову та Шарля Фоєрберга було визнано кращими акторами фестивалю.

З 1981 по 1983 рік у постановці Сергія Єфремова було створено ряд вистав, котрі започаткували життя театру: вже згаданий „Сонячний промінь” А. Попеску (художник Ю. Ширман) – 1981 р., „Жив-був Зайка” К. Мешкова (художник М. Яремчук) – 1981 р., „Бука” М. Супоніна (художник – М. Яремчук) – 1982 р.; „Добрий Хортон” Ю. Чеповецького (художник Н. Рудюк) – 1982 р.; „День Кутясика і Кутілки” Й. Пегра (художник І. Дубровіна) – 1982 р.; „На планеті хмарин” Х. Мянд (художник С. Білай) – 1983 р.; „Новий рік та Білий Кіт” І. Та Я. Златопольських (художник Л. Гречановська) – 1983 р.

Довгі роки Київський міський театр ляльок не мав власного приміщення. З’явилося воно тільки 1997 року – в стінах колишнього кінотеатру „Ровесник” (вул. Миропільська, 1, неподалік станції метро Чернігівська, де театр і знаходиться зараз).

Тому склалася парадоксальна ситуація: театр добре знали по дитячих садках і школах, а також...міжнародних фестивалях. Але на карті рідного Києва ( „Київський міський” все ж таки!) його не було...

Отже, Київський міський театр ляльок став лауреатом міжнародних фестивалів у Польщі, Угорщині, Австрії, Швейцарії, Німеччині, Словаччині, Югославії, Мексиці, Португалії, Франції. Та про це згодом...

<img src="http://puppet-theater.kiev.ua/frontend/images/teatr/p5.jpg" /> <img src="http://puppet-theater.kiev.ua/frontend/images/teatr/p7.jpg" style="clear: both;" /> <img src="http://puppet-theater.kiev.ua/frontend/images/teatr/p6.jpg" />

 

работа в  Київський муніципальний академічний театр ляльок

02192, Україна, м. Київ, вул. Миропільська 1,

телефон: 517-62-33

e-mail:

www: http://puppet-theater.kiev.ua/

Вакансии компании Київський муніципальний академічний театр ляльок


В данный момент у Київський муніципальний академічний театр ляльок нет активных вакансий, опубликованных на сайте www.netbee.ua